Нова сензација на УС Опен: Тинејџерката Фернандез продолжува да го живее сонот, ќе игра во полуфиналето

Бајката на Лејла Фернандез на УС Опен продолжува откако младата канадска тенисерка се пласира во полуфиналето по драматичната победа над Елина Свитолина со 6:3,3:6,7:6. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Фернандез која вчера наполни 19 години за прв во својата кариера ќе игра во полуфиналето на грен слем турнир, адоказ дека  местото меѓу најдобрите … Продолжи со читање Нова сензација на УС Опен: Тинејџерката Фернандез продолжува да го живее сонот, ќе игра во полуфиналето