„Нежен и милозвучен глас“: Дина Јашари ја освои хрватската публика на јубилејниот концерт на „Елементал“ во Загреб

Со голем двочасовен концерт во Загреб, хрватската хип-хоп група „Елементал“ во саботата го прослави своето 25-годишно постоење на регионалната музичка сцена. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Македонската пејачка и кантавторка Дина Јашари и нејзината придружна група „Другари“ настапија како предизведувачи на концертот и ја освоија хрватската публика. Хрватските медиуми споделија многу позитивни критики … Продолжи со читање „Нежен и милозвучен глас“: Дина Јашари ја освои хрватската публика на јубилејниот концерт на „Елементал“ во Загреб