Навални објави снимка од шишето од кое е отруен (ВИДЕО)

Тимот на отруениот критичар на рускиот претседател Владимир Путин, Алексеј Навани објави многу интересно видео на својот службен Инстаграм профил. Тимот на Навални во објава на Твитер тврди дека водечкиот критичар на Путин е отруен преку шише вода во хотелската соба во Томск во која престојувал непосредно пред летото на … Продолжи со читање Навални објави снимка од шишето од кое е отруен (ВИДЕО)