Навални е отпуштен од болница

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е отпуштен од болница, соопшти денеска берлинската болница Шарите во која се лечеше откако, како што тврдат германските функционери, тој беше отруен со нервниот агенс Новичок. Во соопштението се наведува дека неговото здравје е подобрено, но дека последиците од труењето се уште не можат да … Продолжи со читање Навални е отпуштен од болница