На Хуан Мартин Дел Потро му откажале колената, не може ни да вози

Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро, освојувач на САД опен, поради тешките повреди мораше прерано да ја заврши тениската кариера. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Делпо се соочува со големи тешкотии и не може да се навикне на живот без тенисот. Врз него беа извршени неколку операции, но сето тоа не помогна да се … Продолжи со читање На Хуан Мартин Дел Потро му откажале колената, не може ни да вози