Муса Џафери: Или оставка на Груби или војната во ДУИ ќе ескалира

Оставка на првиот вицепремиер Артан Груби и уште неколку министри или пак, лидерот Али Ахмети да ги смени, во спротивно војната во ДУИ ќе ескалира, изјави за Слободен печат“ Муса Џафери еден од експонентите на „огнената група“ по состанокот на лидерот со Изет Меџити и Блерим Беџети со чаирскиот и сарајскиот огранок во партиското седиште … Продолжи со читање Муса Џафери: Или оставка на Груби или војната во ДУИ ќе ескалира