Моментот на ужасот: Се појави снимка од падот на украинскиот авион (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави снимката од страшниот пад на авионот АН-26 во кој се наоѓаа 28 луѓе, а кој вчера се сруши во Украина. Две лица без падобран скокнаа од авионот кога се сруши, а трагедијата се случи на одалеченост од речиси два километри од воениот аеродром. Со авионот … Продолжи со читање Моментот на ужасот: Се појави снимка од падот на украинскиот авион (ВИДЕО)