МОК: Финансиската еднократна награда ќе изнесува 10.000 евра за Георгиевски

Македонскиот таеквондист во категоријата над 80 кг. го освои сребрениот медал на Летните олимписки игри во Токио. Како што е веќе најавено од нашата таеквондо федерација со почеток од 19.30 часот е организиран пречек на македонскиот спортски херој на скопскиот плоштад веднаш до триумфалната порта Македонија. Во текот на вчерашниот ден Владата парично ги награди … Продолжи со читање МОК: Финансиската еднократна награда ќе изнесува 10.000 евра за Георгиевски