Миркуловски: Доколку ги спречиме Шмид и Рубин, ќе се радуваме во недела!

Филип Миркуловски кој се врати во репрезентацијата, но и воедно како помошник на Кирил Лазаров во стручниот штаб, се надева дека победнички ќе се заврши квалификацискиот циклус за Европското првенство. Ние сме веќе на континенталниот собир, популарниот „Жути“ вели дека в недела доколку одиграме добро во одбраната како што тоа … Продолжи со читање Миркуловски: Доколку ги спречиме Шмид и Рубин, ќе се радуваме во недела!