Миовски со нов гол против Ујпешт пред репрезентативните обврски

Денеска во четвртото коло од најсилното унгарско првенство составот на МТК со 1:2 триумфираше на гостувањето кај Ујпешт. Мируваа мрежите во првото полувреме, а од 66 минута интернационалецот од Брегот на Слоновата коска, Тало донесе водство за домаќинот. Македонскиот интернационалец Бојан Миовски кој го одигра целиот меч беше еден од најзаслужните за пресвртот на гостите. … Продолжи со читање Миовски со нов гол против Ујпешт пред репрезентативните обврски