Милевски: Против Германија пред сè тактички мора да бидеме на врвно ниво

Денеска македонската фудбалска сениорска репрезентација одржа прес конференција по повод утрешниот нов натпревар (20.45 часот, Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје) од квалификациите за Светското првенство 2022 против Германија. „Црвено-жолтите“ предводени од селекторот Благоја Милевски ја одржуваат трката за второто место во групата кое носи разигрување за учество на Мундијалот. „Рисовите“ свесни дека противникот ја … Продолжи со читање Милевски: Против Германија пред сè тактички мора да бидеме на врвно ниво