Милевски го објави списокот на играчи за мечевите со Ерменија, Исланд и Романија

Денеска новиот селектор на македонската А репрезентација Благоја Милевски го објави списокот на играчи на кои ќе смета за следните три квалификациски натпревари за пласман на Светското првенство Катар 2022. На 2 септември во Скопје против Ерменија ќе биде дебито на Милевски на клупата, три дена подоцна ќе се соочиме со Исланд во Рејкјавик, а … Продолжи со читање Милевски го објави списокот на играчи за мечевите со Ерменија, Исланд и Романија