Михајловски: Доколку не го презедов Вардар од Самсоненко, клубот ќе згаснеше

Првиот човек на Вардар, Михајло Михајловски очекува Вардар во следната сезона во која ќе игра во Лигата на шампионите, како и во СЕХА лигата, да биде посилен од оваа сезона. Екипата е засилена во однос на минатата сезона. – Од март, април годинава почнавме да ја подготвуваме екипата за следната сезона. Како човек кој долги … Продолжи со читање Михајловски: Доколку не го презедов Вардар од Самсоненко, клубот ќе згаснеше