Марија Шарапова се враќа на тенисот?

Руската тенисерка, Марија Шарапова по повеќе од три години би можела да се врати на терен. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Така барем прогнозираат некои руски медиуми анализирајќи ги последните потези на некогаш најдобрата ракометарка на светот. Шарапова се повлече пред три години, се породи минатото лето, доби син Теодор со сопругот Александар … Продолжи со читање Марија Шарапова се враќа на тенисот?