Мајка од Гостивар си го оставила седуммесечното бебе само и дехидрирано

Меѓуопштинскиот центар за социјална работа Гостивар поведе постапка против 39-годишна жена која го оставила седуммесечното бебе само и без грижа. Од Центарот за социјална работа информираат дека на жената ќе и биде одземено родителското право. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber По пријава во полиција, тим од социјални работници вчера влегол во куќа на … Продолжи со читање Мајка од Гостивар си го оставила седуммесечното бебе само и дехидрирано