Луда завршница во Премиер лигата: Манчестер сити со три гола за пет минути ја освои титулата

Фудбалерите на Манчестер сити се старо-нови шампиони во Премиер лигата откако во последното коло со неверојатен пресврт, постигнувајќи три гола за пет минути, со 3:2 ја совладаа Астон Вила и до титулата дојдоа со само еден бод повеќе од Ливерпул. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Менаџерот на „граѓаните“ Пеп Гвардиола одлучи да се … Продолжи со читање Луда завршница во Премиер лигата: Манчестер сити со три гола за пет минути ја освои титулата