Лазаров донесе одлука: Следната сезона ќе биде последна за мене!

Селекторот и капитен на најдобрата македонска репрезентација потврди дека и во натпреварувачката сезона 2021/2022 ќе ги брани боите на францускиот клуб Нант. Воедно за официјалниот клупски сајт изјави дека следната сезона ќе биде последна во професионалната кариера на Кирил Лазаров кој официјално ќе се пензионира во јуни 2022 година на 42-годишна возраст. – Донесов одлука, … Продолжи со читање Лазаров донесе одлука: Следната сезона ќе биде последна за мене!