Куман е во добитна позиција, Барселона ќе му исплати милиони евра доколку го отпушти или не му го продолжи договорот

Роналд Куман има договор со Барселона до крајот на оваа сезона и засега нема никакви информации или најави за евентуално продолжување на договорот, но во секој случај Холанѓанецот се наоѓа во добитна комбинација. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Шпанските медиуми пишуваат дека Куман добро ќе го наплати престојот во Барселона и доколку не … Продолжи со читање Куман е во добитна позиција, Барселона ќе му исплати милиони евра доколку го отпушти или не му го продолжи договорот