Крстот на Попова Шапка ги зовре партиите, СДСМ бара Касами да се воздржи од провокации, ВМРО-ДПМНЕ е фрапирана од случувањата

Ги осудуваме одредените реакции кои создадоа тензии во Тетово, велат од Општинската организација на СДСМ Тетово. Како што рече Наташа Гавровска, советничка во Советот на Општина Тетово од СДСМ, верското обележје крстот е на црковен имот во дворот на манастирот. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber – Општина Тетово и градоначалникот Касами да се … Продолжи со читање Крстот на Попова Шапка ги зовре партиите, СДСМ бара Касами да се воздржи од провокации, ВМРО-ДПМНЕ е фрапирана од случувањата