Крстевски: Секоја чест за Шпанија, но ние не се предаваме

Кошаркарската репрезентација на Македонија в петок со натореварот против актуелниот светски шампион Шпанија ги започнува квалификациите за пласман на Свесткото првенство кое ќе се одржи 2023 година. Самиот податок што светскиот шампион е противник во првото коло, е доволна мотивација за кошаркарите да го дадат максимумот. На дуелот со Шпанија, репрезентацијата има нов капитен, Бојан … Продолжи со читање Крстевски: Секоја чест за Шпанија, но ние не се предаваме