Крејчикова и Пављученкова за титулата на Ролан Гарос

Во второто женско полуфинале на грен слем турнирот во Париз денеска Барбора Крејчикова со резултат 2:1 ја елиминираше Марија Сакари од Грција. Противничка на чешката тенисерка Крејчикова в сабота во големото финале ќе биде Русинката Анастасија Пављученкова која претходно ја совлада претставничката од Словенија, Тамара Зиданшек. За 25-годишната чешка тенисерка ова ќе биде прво грен … Продолжи со читање Крејчикова и Пављученкова за титулата на Ролан Гарос