Кралицата Елизабета ја запозна својата правнука на необичен начин

Кратко по нејзиното раѓање на 4 јуни Лилибет Дијана морала да присуствува на многу важен состанок – средба со нејзиното височество, кралицата Елизабета Втора. Ќерката на принцот Хари и Меган која веќе влезе во историјата како првото дете на високи членови на британското кралско семејство родено во Америка, ја запозна кралицата преку „Зум“. Според неименуван … Продолжи со читање Кралицата Елизабета ја запозна својата правнука на необичен начин