Кралицата Елизабета Втора првпат по 59 години нема да ја отвори парламентарната сесија

На принцот Чарлс и неговиот син принцот Вилијам им се делегирани правата да ја отворат новата парламентарна сесија денеска во Британија. За прв пат во последните 59 години тоа нема да го направи кралицата Елизабета Втора, која лекарите ѝ советувале да го пропушти настанот, објави британскиот печат. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Бакингемската … Продолжи со читање Кралицата Елизабета Втора првпат по 59 години нема да ја отвори парламентарната сесија