Ковид-заразени 17 вработени и 76 ученици во 21 училиште во Куманово од почетокот на учебната година

Еден вработен и десет заразени ученици од ковид-19 од кумановските училишта биле пријавени во текот на вчерашниот ден во секторот за образование од општина Куманово, соопштија денеска надлежните. Заразените ученици се од повеќе основни и средни училишта. – Од почетокот на учебната година, заклучно со понеделник, 20 септември 2021 година, од страна на основните и … Продолжи со читање Ковид-заразени 17 вработени и 76 ученици во 21 училиште во Куманово од почетокот на учебната година