Косовска полиција: Во денешната акција повредени 6 полицајци и 3 лица уапсени

Шест полицајци се повредени, а тројца се уапсени на крајот од денешната акција на косовската полиција против шверц во северно Косово, соопшти полицијата. Косовскиот премиер Албин Курти нагласи дека денешната акција на косовската полиција била насочена против шверц во Приштина, Пеќ и северните и јужните делови на Косовска Митровица. Курти, изјави дека на денешната акција … Продолжи со читање Косовска полиција: Во денешната акција повредени 6 полицајци и 3 лица уапсени