Комплетното интервју на Меси: Несреќен сум но останувам, оваа управа на Барселона е катастрофа

Лионел Меси конечно стави крај на војната со Барселона и во интервки за „goal.com“ изјави дека останува на „Камп Ноу“ и наредната сезоната. Сагата околу Меси, односно војната помеѓу Аргентинецот и Барселона започна веднаш по неверојатниот пораз од Баерн Минхен во четвртфиналето од Лигата на шампионите, и тоа кога фудбалерот … Продолжи со читање Комплетното интервју на Меси: Несреќен сум но останувам, оваа управа на Барселона е катастрофа