Кирјос: Ставете ме на местото на Ѓоковиќ – колку години јас ќе бев казнет?

Ник Кирјос, 40. тенисер на светот, не учествува на годинешниот грен слем турнир во САД, но очигледно следи сè што се случува таму. Австралиецот не чекаше многу и веднаш ја коментираше дисквалификацијата на Новак Ѓоковиќ од „УС Опен“. Исфрлувањето на првиот светски рекет од турнирот во САД предизвика голем број … Продолжи со читање Кирјос: Ставете ме на местото на Ѓоковиќ – колку години јас ќе бев казнет?