Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се трогнати од љубезните пораки од јавноста по дијагнозата

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам споделија дека биле „силно трогнати“ од изливот на поддршка што ја добиле откако принцезата од Велс ја открила нејзината дијагноза за рак. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во видео-порака во петокот, Мидлтон откри дека е подложена на превентивен третман со хемотерапија, откако планираната абдоминална операција покажала дека „имало … Продолжи со читање Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се трогнати од љубезните пораки од јавноста по дијагнозата