Кандидати за Париз 2024: Додевски и Георгиевска со медали на Президент купот во Истанбул

Македонското теквондо продолжува да бележи успеси на меѓународната сцена, после историскиот успех на Летните олимписки игри во Токио каде што Дејан Георгиевски се закити со сребро. Нашата земја настапи на еден од најсилните теквондо турнири во светот, шестиот „Президент Куп 2021“ Г1 во Истанбул, Турција, турнир кој се бодува за освојување олимписка норма на следните … Продолжи со читање Кандидати за Париз 2024: Додевски и Георгиевска со медали на Президент купот во Истанбул