Иванишевиќ ги нападна критичарите на Новак: Многу добро знам какви болки имаше Ѓоковиќ

Еден од двајцата тренери на Новак Ѓоковиќ, емотивно ја доживеа деветтата титула српскиот тенисер на Австралија Опен, посебно откако беше цел на критики дека ја лажирал повредата. Многумина се сомневаа дека Новак Ѓоковиќ во третото коло против Тејлор Фриц играше повреден и критиките не стивнуваа се до последниот ден од грен слем турнирот. Тогаш Ѓоковиќ … Продолжи со читање Иванишевиќ ги нападна критичарите на Новак: Многу добро знам какви болки имаше Ѓоковиќ