Истрели од белоруска страна на границата со Полска

Според изјави на полските граничари, истрели се слушаат од белоруската страна на границата со Полска втор ден по ред, јави ДПА. Пукотниците се слушнале во текот на ноќта од петок кон сабота, објавија денеска граничарите на Твитер. Еден ден претходно, граничар пријави дека белоруска патрола во четвртокот пукала кон полските војници. Портпаролката на граничната стража … Продолжи со читање Истрели од белоруска страна на границата со Полска