Иран го осудил на смрт својот најдобар фудбалер во историјата?

Поранешниот ирански репрезентативец Али Даеи (53) е осуден на смрт, пренесуваат медиумите во оваа земја. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Даеи наводно бил осуден за учество во протестите за смртта на Махса Амини, 22-годишната Курдка која беше уапсена затоа што го прекршила кодексот на облекувањата на земјата. Смртта на Амини беше објавена на … Продолжи со читање Иран го осудил на смрт својот најдобар фудбалер во историјата?