Има еден човек кој сè уште не знае за смртта на Марадона!

Додека целиот свет десетина дена се збогуваше со големиот Диего Армандо Марадона, има еден човек кој сè уште не знае за неговата смрт. Тоа е поранешниот селектор на Аргентина, Карлос Биљардо, кој им донесе светска титула на „гаучосите“ (втора нивна титула во историјата) во 1986 година во Мексико. Биљард долго … Продолжи со читање Има еден човек кој сè уште не знае за смртта на Марадона!