Ибрахимовиќ главен актер на Дерби дела Мадонина (ВИДЕО)

Второто најголемо дерби во италијанскиот фудбал, популарното Дерби дела Мадонина помеѓу Интер и Милан заврши со триумф на „росоњерите“ од 1:2. Главен актер на миланска пресметка беше Златан Ибрахимовиќ, кој на првиот натпревар откако се опорави од коронавирусот, ги постигна двата гола за Милан. Првиот гол го постигна веќе во … Продолжи со читање Ибрахимовиќ главен актер на Дерби дела Мадонина (ВИДЕО)