И Саутгејт не е поштеден од критики: Зошто Рашфорд и Санчо влегоа во игра во последната минута

Англиската јавност смета дека селекторот Гарет Саутгејт е еден од главните виновници за поразот во финалето на Евро 2020. Селекцијата на Англија на својот „Вембли“загуби од Италија и тоа по подобро изведување на пеналите. Англискиот селектор Саутгејт, на една минута пред крајот на второто продолжение во игра ги внесе Маркус Рашфордс и Џејдон Санчо очекувајќи … Продолжи со читање И Саутгејт не е поштеден од критики: Зошто Рашфорд и Санчо влегоа во игра во последната минута