И Роџерс му удри корпа на Њукасл, се подготвува да го наследи Пеп

Иако Њукасл преку ноќ стана најбогат спортски клуб на светот, сепак не сакаат сите да бидат дел од англискиот премиерлигаш. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Новите сопственици на Њукасл, Саудискиот инвестициски фонд кој е под контрола на принцот Мохамед бин Салман, во брзо време ја доби и втората корпа. По Антонио Конте кој … Продолжи со читање И Роџерс му удри корпа на Њукасл, се подготвува да го наследи Пеп