Хрватска: Тројца пратеници вмешани во мега аферата Јанаф, уапсени 10 лица

Во хрватскиот Парламент денеска ќе се гласа за одлуката на Комисијата за мандати и имунитет за укинување на имунитетот на пратениците Дражен Баричиќ (ХДЗ), Винко Гргиќ (СДП) и Дарко Пуљашиќ (ХДЗ) со цел да се спроведе кривична постапка под сомнение за извршено кривично дело. Баришиќ и Гргиќ се поврзани со … Продолжи со читање Хрватска: Тројца пратеници вмешани во мега аферата Јанаф, уапсени 10 лица