Хаштагот #NisamPrijavila со молскавична брзина се шири на Твитер: Жените пишуваат зошто не пријавиле насилство!

Српската глумица Милена Радуловиќ на почетокот на годинава го обвини својот поранешен професор по глума Мирослав Алексиќ за силување додека уште била тинејџерка. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Нејзиниот потег предизвика огромна низа реакции на жени од Балканот, обединети под слоганот „NisiSama“, и „NisamTrazila“, што е пандан на глобалното движење #МеТоо, кое ја … Продолжи со читање Хаштагот #NisamPrijavila со молскавична брзина се шири на Твитер: Жените пишуваат зошто не пријавиле насилство!