Грен слем турнирот во Париз продолжува без Вилијамс!

Американската тенисерка се повлече од „Ролан Гарос“ чии организатори соопштија дека нема да го одигра мечот од второто коло против Цветана Пиронкова. Серена Вилијамс од САД, една од најдобрите светски тенисерки го предаде дуелот против бугарската натпреварувачка, стои на официјалниот сајт на турнирот. Per the #RG20 website, Serena Williams withdrew and won't play her R2 … Продолжи со читање Грен слем турнирот во Париз продолжува без Вилијамс!