Готово: Никола Јокиќ е прогласен за МВП во НБА лигата!

Никола Јокиќ е официјално најдобриот кошаркар на светот, откако беше прогласен за МВП на регуларниот дел од сезоната во НБА лигата. Јокиќ беше избран за најкорисен играч во најсилната лига во светот по фантастичната сезона со Денвер Нагетс, и со тоа стана првиот Србин кој го добил ова големо признание. … Продолжи со читање Готово: Никола Јокиќ е прогласен за МВП во НБА лигата!