Го стигна кармата: Нејмар им се насладуваше на поразите на другите, а на крајот тој плачеше како мало дете

ПСЖ загуби во финалето на Лигата на шампионите од Баерн Минхен, а сцените по натпреварот ги одбележа уплаканиот Нејмар. Имено, Нејмар плачеше како мало дете кога поминуваше покрај шампионскиот пехар, и тој гест наиде на одобрување кај поголем дел од фановите, но не и кај одреден дел од медиумите кои … Продолжи со читање Го стигна кармата: Нејмар им се насладуваше на поразите на другите, а на крајот тој плачеше како мало дете