Ѓоковиќ убедливо до четвртфиналето на мастерсот во Рим

Новак Ѓоковиќ на патот кон четвртфиналната фаза на турнирот во Рим (Италија) за 74 минути игра го совлада Станислас Вавринка. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Српскиот ас убедливо го елиминираше Швајцарецот со резултат 2:0 во сетови 6:2 и 6:2. Ова беше нивни прв меѓусебен дуел од грен слем турнирот „УС Опен“ во 2019 … Продолжи со читање Ѓоковиќ убедливо до четвртфиналето на мастерсот во Рим