Ѓоковиќ со доста мака го победи Фучович во првиот меч по поразот во финалето на УС Опен

Првиот тенисер на АТП ранг-листата, Новак Ѓоковиќ одигра маратонски меч против Мартон Фучович кој заврши со среќен крај на Србинот во неговиот прв меч по поразот во финалето на УС Опен. Ѓоковиќ во второто коло на Мастерсот во Париз со 6:2,4:6,6:3 го победи Фучович за нешто повеќе два часа игра. Евидентно беше двомесечното отсуство на … Продолжи со читање Ѓоковиќ со доста мака го победи Фучович во првиот меч по поразот во финалето на УС Опен