Ѓоковиќ: Крајно сум разочаран, но ја почитувам пресудата

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го загуби случајот пред Федералниот суд на Австралија, а одлуката на тричлениот совет беше едногласна, објавена е во неделата нешто пред осум часот по средноевропско време. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Така, српскиот ас нема да ја брани титулата на првиот Грен слем турнир во сезоната и ќе … Продолжи со читање Ѓоковиќ: Крајно сум разочаран, но ја почитувам пресудата