Ѓоковиќ и невакциниран ќе може да игра на Ролан Гарос

Француската министерка за спорт, Роксана Марасино, истакна дека првиот тенисер на АТП ранг листата, Ролан Гарос потврди дека Новак Ѓоковиќ ќе може и невакциниран да игра во Париз и никогаш не би имал третман каков што сега има во Австралија. – Во нашата земја на сила се здравствени протоколи кои им овозможуваат на спортските федерации … Продолжи со читање Ѓоковиќ и невакциниран ќе може да игра на Ролан Гарос