Ѓоковиќ го надмина рекордот на Рафа Надал на „Ролан Гарос“

Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“ и тоа е негов рекорден 17 пласман меѓу осумте најдобри на Грен слем турнир во Париз. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Тоа до сега го нема направено ниту еден тенисер, а зад себе српскиот тенисер го остави „кралот“ на Отвореното првенство на Франција, Рафаел … Продолжи со читање Ѓоковиќ го надмина рекордот на Рафа Надал на „Ролан Гарос“