Германците со нетрпение го очекуваат дуелот со светскиот шампион

Германскиот селектор Јоаким Лев изрази задоволство поради податокот дека неговите фудбалери во првиот натпревар на Евро 2020 ќе го играат против актуелниот светски шампион, Франција. – Допатувавме во Минхен преполни со самодоверба. Се радуваме што на првиот натпревар ќе играме против актуелниот светски шампион и тоа е навистина посебно. Не се случува ческо на ваквите … Продолжи со читање Германците со нетрпение го очекуваат дуелот со светскиот шампион