Фронтменот на Металика се разведува по 25 години брак

Фронтменот на „Металика“ Џејмс Алан Хетфилд се разведува по 25 години брак. Тој претходно оваа година поднел барање за развод од сопругата Франческа Хетфилд, пренесуваат американските медиуми. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Џејмс и Франческа се венчаа на 17 август 1997 година, а музичарот често истакнуваше дека неговата сопруга била негова најголема поддршка … Продолжи со читање Фронтменот на Металика се разведува по 25 години брак