Французите предвидуваат, Македонија на ЕП ќе напаѓа со Пандев и Трајковски

За нешто повеќе од еден месец ќе стартува Европското првенство на кое ќе дебитира најдобрата македонска репрезентација. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски се наоѓаат во група со селекциите на Австрија, Украина и Холандија. Сезоната за клубовите се ближи кон крајот, а во следниот период сè повеќе ќе се насочуваат погледите … Продолжи со читање Французите предвидуваат, Македонија на ЕП ќе напаѓа со Пандев и Трајковски