ФОТО+ВИДЕО | Средба Бербок – Блинкен во Берлин: Итно бараме Русија да преземе чекори кон деескалацијa

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок денеска ја повика Москва да не ја ескалира ситуацијата со Украина, предупредувајќи ја дека ќе се соочи со низа санкции доколку тензиите дополнително ескалираат. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber – Итно бараме Русија да преземе чекори кон деескалација. Секое понатамошно агресивно однесување или агресија би резултирало … Продолжи со читање ФОТО+ВИДЕО | Средба Бербок – Блинкен во Берлин: Итно бараме Русија да преземе чекори кон деескалацијa